Dekarbonizace motoru

Na přání zákazníka provádíme pomocí speciáních přístojů a chemických přípravků americké filrmy BG Products kompletní dekarbonizaci sání motoru a vstřikovacího systému včetně proplachu olejového prostoru. Tento proces navrací motoru výkon, zvyšuje tím kompresní tlaky ve válcích a snižuje emise a spotřebu oleje.

Jaká hrozí vznikem karbonu v motoru rizika ?

Karbonové úsady postupně zanášejí kompletní systém motoru, kde „zalepují“ pístní kroužky, které tím začnou poškozovat stěnu válce. Silná vrstva karbonu na ventilech snižuje kompresní tlaky a výkon motoru.

Úsady na vstřikovačích omezují jejich funkci a zabraňují správnému rozprášení paliva. Nejprve vydírají stěny vstřikovačů, což vede k jejich následnému poškození. Karbon usazený na pístu se negativně projevuje na snížení kompresní poměr motoru a jeho přítomnost v sacím systému zabraňuje proudění vzduchu do motoru. Pokud se karbonové částice dlouhodobě usazují v olejovém prostoru motoru, opotřebovávají především ložiska, zvyšují teplotu oleje a tím se tento negativní jev stále zhoršuje. Všechny zmíněné nežádoucí procesy vedou k vysoké spotřebě paliva, vysokým emisím, snížení výkonu motoru, špatnému chodu, špatným startům, zanesení filtru pevných částic (DPF) a v neposlední řadě až k fatálnímu poškození motoru nebo jeho součástí. Následná oprava poté vyžaduje vysoké investice, často v řádu desetitisíců korun.

Více o problematice usazování karbonu v motoru se dozvíte na stránkách www.dekarbonizace.eu nebo rádi odpovíme na vaše otázky u nás na provozovně.